درج آگهی

۵۰ هزار بسته معیشتی در شرق شیراز توزیع شد

۵۰ هزار بسته معیشتی در شرق شیراز توزیع شد

شیراز - فرمانده سپاه ناحیه احمدبن موسی(ع) شیراز گفت: طی سه مرحله از رزمایش کمک مومنانه این ناحیه از بسیج سپاه، ۵۰ هزار بسته معیشتی بین خانواده های نیازمند توزیع شد.

سرهنگ مرتضی خسروانی ضمن اشاره به فعالیت‌های این ناحیه در ایام شیوع کرونا، اضافه کرد: رزمایش کمک‌های مؤمنانه طی سه مرحله در سپاه انجام می‌شود که در مرحله نخست ۳۰ هزار بسته معیشتی به‌همت بسیج سازندگی سپاه احمد بن موسی (ع) در منطقه شرق شیراز توزیع شد.

او ارزش هر بسته توزیع شده در مرحله اول رزمایش کمک مومنانه انجام شده توسط این واحد از بسیج سپاه شیراز را بین ۲۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان و حاوی اقلامی از کالاهای ضروری دانست.

خسروانی با یادآوری این نکته که در اهدای بسته‌ها و کمک‌های مؤمنانه خیران نقش اصلی را ایفا می‌کنند، گفت: بسیج سازندگی سپاه احمد بن موسی (ع) اقدام به راه‌اندازی یک کانال با عنوان «انصارالحیدر» کرده است که اکنون ۵ شعبه در شرق شیراز دارد و در آن‌ها کمک‌های مردمی را جمع‌آوری می‌کند و هر کسی بسته به توان و وسع خود می‌تواند کمک می‌کند.

خسروانی با بیان اینکه مرحله سوم کمک‌های مؤمنانه از عید قربان آغاز شده و تا پایان ماه صفر ادامه دارد، گفت: در این مرحله از رزمایش تاکنون تنها ۲۰ هزار بسته معیشتی میان نیازمندان منطقه شرق شیراز توزیع شده است.

او ادامه داد: علاوه بر این‌ها در این مرحله ۳۲ هزار پرس اطعام در ایام غدیر توزیع کردیم و ۲۴ جهیزیه زوج‌های جوان نیز تهیه و توزیع شد و ۳۷۰ بسته لوازم‌التحریر و ۳۵۰ جفت کفش و پوشاک نیز آماده شده است.

فرمانده سپاه احمد بن موسی (ع) شیراز گفت: تاکنون ۸ هزار و ۹۷۰ خانواده نیازمند را در منطقه شرق شیراز شناسایی کرده و به آنها کارت‌های هدیه اهدا کرده‌ایم.

خسروانی در ادامه از راه‌اندازی و فعالیت ۶ کارگاه تولید ماسک ذیل این ناحیه خبر داد و گفت: در این کارگاه‌ها زنان بی‌سرپرست، بدسرپرست و مستمند مشغول به فعالیت هستند.

او با تصریح اینکه سه محله سعدی، بلوار اتحاد و سهل‌آباد در محدوده سپاه احمد بن موسی (ع) تحت خدمات قرارگاه شهید اسکندری شیراز قرار گرفته است، گفت: سپاه حمایت‌ها و فعالیت‌های خوب محرومیت‌زدایی در این نواحی انجام می‌دهد.

فرمانده سپاه احمد بن موسی (ع) شیراز، مرمت ۷ باب مسجد در این سه محله، کلنگ‌زنی دو مسجد در محله سعدی و بلوار اتحاد، مرمت ۱۵۰ باب منزل محرومان که تکانون ۱۳۸ مورد آن اجرا شده است، راه‌اندازی ۶ کارگاه اشتغالزایی و تجهیز ۵ کارگاه اشتغال را از جمله این فعالیت‌ها برشمرد.

وی به فعالیت گروه‌های جهادی این ناحیه اشاره کرد و گفت: پیش از شیوع کرونا این ناحیه دارای ۲۳ گروه جهادی بود که بعد از شیوع کرونا این تعداد به ۹۲ گروه جهادی رسید که به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند و از جمله این خدمات می‌توان به لوله‌کشی ۷۲ مخزن آب منزل محرومان اشاره کرد.

خسروانی همچنین از احداث مجتمع فرهنگی مذهبی در شرق شیراز خبر داد و گفت: علاوه بر این‌ها یک پروژه ۱۵ واحدی مسکن محرومان با مشارکت کمیته امداد در حال ساخت داریم و یک پروژه ۱۶ واحدی هم در دست برنامه داریم که پیگیر هستیم تا سال آینده بهره‌برداری شود.

فرمانده سپاه احمد بن موسی (ع) شیراز یادآور شد: در بخش فعالیت‌های فرهنگی اقدامات خوبی نیز انجام شده است که از جمله آن می‌توان به اجرای برنامه‌هایی برای تقویت بنیان خانواده، ترویج امر به معروف و نهی از منکر با رویکرد فرهنگ‌سازی و مطالبه گری، مباحث عفاف و حجاب، ترویج فرهنگ‌سازی سبک زندگی اسلامی و غیره اشاره کرد.

آخرین رویداد ها و اخبار شیراز

مشاهده همه