درج آگهی

از چه راه هایی بدانیم یک ماشین دست دوم چپی است یا نه؟

از چه راه هایی بدانیم یک ماشین دست دوم چپی است یا نه؟

خرید و فروش ماشین دست دوم همیشه اما و اگرهایی دارد که اگر تمام آن ها را بدانیم و به خوبی از آن ها آگاه باشیم می توانیم یک خرید خوب انجام دهیم و در صورتی که از آن ها اطلاع کافی نداشته باشیم ممکن است نتوانیم یک معامله خوب را تجربه کنیم.

خرید و فروش ماشین دست دوم همیشه اما و اگرهایی دارد که اگر تمام آن ها را بدانیم و به خوبی از آن ها آگاه باشیم می توانیم یک خرید خوب انجام دهیم و در صورتی که از آن ها اطلاع کافی نداشته باشیم ممکن است نتوانیم یک معامله خوب را تجربه کنیم. یکی از مهم ترین نکته هایی که درباره ماشین های دست دوم وجود دارد تصادفی بودن آن هاست که ممکن است فروشنده هنگام فروش از تصادفات خودرو چیزی به شما نگوید یا تمام واقعیت را نگوید. همین مساله باعث می شود که شما در خرید و فروش تان ضرر کنید.

رنگ هر خودرویی همیشه، خیلی چیزها درباره آن می گوید! این که تصادف کرده است و در کدام قسمت ها آسیب دیده است یا نه را می توان از رنگ ماشین تشخیص داد. چون رنگ تعمیرگاه با رنگ اصلی و کارخانه ای تفاوت بسیاری دارد و افراد با بررسی چشمی به راحتی آن را تشخیص می دهند. افراد مبتدی هم می توانند از دستگاه های تست تشخیص رنگ استفاده کنند. برای این که بدانید خودرو چپ کرده است یا نه حتما باید رنگ سقف را بیشتر بررسی کنید تا تمام موارد غیر عادی را تشخیص بدهید.
علاوه بر رنگ سقف باید به فرو رفتگی ها و هر چیزی که در سقف آن از حالت عادی خارج شده است دقت کنید. اگر سقف خودرو آسیب دیده باشد حتما شما نشانه ای از آن را پیدا خواهید کرد. اگر روی آن چیزی پیدا نکردید، احتمال عوض شدن سقف وجود دارد. برای تشخیص این موضوع هم می توانید به شکل ستون ها و زاویه آن و شیب سقف توجه کنید که آیا تغییری در آن دیده می شود یا نه. اگر سقف تعویض شده باشد پرس هایی که کارخانه در  نوارهای دور درهای ماشین ایجاد کرده است ازبین می رود، توجه به این موضوع هم می تواند در تشخیص چپی بودن ماشین کمک زیادی به شما بکند.
اگر هم تعمیرکار ماهری توانسته باشد سقف را تعویض کنید و پرس های کارخانه ای را هم ایجاد کند باز شما می توانید با مقایسه ماشین دست دوم موردنظرتان با خودرویی از همان مدل متوجه دستکاری های تعمیرگاه بشوید.
برای دانستن ترفندهای بعدی درباره تشخیص چپی بودن خودرو در روزهای آینده همراه باشید.

آخرین رویداد ها و اخبار شیراز

مشاهده همه