درج آگهی

پشم و پنبه در حلیم شیراز مشاهده نشد

پشم و پنبه در حلیم شیراز مشاهده نشد

طی روزهای اخیر ویدیویی در فضای مجازی انتشار یافت که بیانگر وجود پشم و پنبه در حلیم بود و آن را به شیراز منتسب می کرد که مدیرگروه سلامت بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیان داشت:در بازرسی ها موردی که نشانگر وجود پشم و پنبه در حلیم شیراز باشد مشاهده نشد.


سیامک شمس، چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بازدیدها برای نظارت بر فرایند تهیه و توزیع مواد غذایی در قنادی ها، کارگاه های تهیه و توزیع زولبیا، رستوران ها، کبابی ها و مراکز عرضه مواد غذایی خاص مانند حلیم و آش افزایش یافته است.
وی افزود:در ماه مبارک رمضان امسال، 390 کارشناس بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اجرای برنامه سلامت رمضان بر تمام مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی و زیارتی و مراکز عرضه آش و حلیم نظارت می کنند.
این مقام مسئول با تاکید بر اینکه تاکنون هیچ تخلفی در پزندگی های شیراز مشاهده یا اعلام نشده گفت: فضاسازی در مورد مشاهده پشم و پنبه در حلیم کذب است.
به گفته مدیرگروه سلامت بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بازرسان در این ماه در قالب 75 تیم، نظارت بر مسایل بهداشتی واحدهای فروش مواد غذایی را بر عهده دارند.نظارت ها جنبه پیشگیرانه دارد و با مشاهده تخلف با ان بشدت برخورد می شود.
شمس اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان علاوه بر تشدید نظارت ها بر واحدهای فروش مواد غذایی، بازرسی از صنف های حساس در ساعات نزدیک به افطار تا ساعات پایانی شب ادامه دارد.
او ادامه داد: در بازرسی از یک واحد صنفی ، تمام قسمت ها از جمله انبار مواد اولیه و ظروف، محل پخت و محل فروش به طور کامل بررسی می شود و در صورت مشاهده تخلف اقدامات قانونی لازم صورت می گیرد.
شمس گفت: شهروندان نسبت به شایعات فضای مجازی توجهی نداشته باشند و اخبار موثق را از مراجع رسمی دنبال کنند.
مدیر گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شهروندان خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی، موضوع را به سامانه بهداشت 190 اطلاع دهند تا در کمترین زمان ممکن رسیدگی شود.

آخرین رویداد ها و اخبار شیراز

مشاهده همه