درج آگهی

ممنوعیت رهاسازی ماهی قرمز در رودخانه و سد‌ها

ممنوعیت رهاسازی ماهی قرمز در رودخانه و سد‌ها

معاون فنی حفاظت محیط زیست استان فارس در گفت و گو با خبرگزاری صداو سیما، مرکز فارس، گفت: مردم از رها کردن ماهی قرمز سفره هفت سین در رودخانه ها، برکه‌ها و منابع آبی خودداری کنند چرا که این رفتار برای سلامت آبزیان زیان بار است.

معاون فنی حفاظت محیط زیست استان فارس در گفت و گو با خبرگزاری صداو سیما، مرکز فارس، گفت: مردم از رها کردن ماهی قرمز سفره هفت سین در رودخانه ها، برکه‌ها و منابع آبی خودداری کنند چرا که این رفتار برای سلامت آبزیان زیان بار است. مرادی با بیان اینکه ماهی‌های قرمز مبتلا به ویروسی هستند که ناقل بیماری بوده و تهدیدی برای آبزیان است، افزود: برخی مردم به دلیل نداشتن شرایط نگهداری طولانی ماهی سفره هفت سین خود را روز ۱۳ فروردین در رودخانه ها، تالاب ها، برکه‌ها و سد‌ها رها سازی می‌کنند در حالی که این عمل در اکوسیستم منطقه اختلال ایجاد می‌کند و در برخی موارد مرگ و میر دیگر ماهیان را به همراه دارد.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه این ماهیان از نوع ماهی رودخانه ای نیستند و از تخم سایر ماهی‌ها یا کف زیانی که مورد تغذیه سایر ماهیان هستند تغذیه می کنند، می‌تواند باعث آسیب یا حتی مرگ و میر سایر ماهیان شوند. معاون فنی حفاظت محیط زیست استان فارس تصریح کرد: بهترین راه این است که ماهی‌های قرمز را در حوض خانه‌ها یا مکان‌هایی که شهرداری تعبیه کرده است، رهاسازی کنند.

آخرین رویداد ها و اخبار شیراز

مشاهده همه